Začátkem letošního roku skončila jedna historická éra. Její začátek se datuje do roku 1967, kdy do zemí tehdejšího východního bloku začal proudit plyn ze sibiřských těžebních polí prostřednictvím plynovodu Bratrství. Trubky se později protáhly až do západního Německa a evropská ekonomika si začala zvykat na levný zdroj energie, jehož důležitost ještě vzrostla po pádu Berlínské zdi v roce 1989.
Co se dočtete dál
- Jak si Evropa vytvořila závislost na ruském plynu.
- K čemu plyn používalo Rusko.
- Kde se usazuje nová dlouhodobější cena plynu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









