Jsou témata, která čeští politici oživují a následně pohřbívají už třetí dekádu. Zkušený volič už rezignoval na to, že by Česko někdy dospělo k euru, penzijní reformě založené na soukromém připojištění či ke zdravotnickým nadstandardům. Přestože se právě ty nyní opět vrací poslaneckým návrhem do projednávané novely zákona o veřejném zdravotním pojištění.
O překvapení nejde, ministr Vlastimil Válek (TOP 09) o nadstandardech a nutnosti jejich zavedení mluvil už v listopadu roku 2022, přibližně měsíc předtím, než premiér Petr Fiala v debatě Deníku prohlásil: „Chci všechny uklidnit, že nikoho v naší vládě nenapadá, že by tu měl být dvojí standard zdravotní péče a že by třeba kvalita endoprotézy závisela na tom, jak jste bohatí. Toto se prostě nestane a nikdo z nás to zavádět nechce.“ Tedy že žádné nadstandardy nebudou.
Co se dočtete dál
- Ministerstvo zdravotnictví chce formou poslaneckého pozměňovacího návrhu zavést nadstandard do zdravotnictví.
- Zlepší oficiální nadstandard kvalitu péče?
- Jaké problémy musí zdravotnictví vyřešit?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




