Na evropské automobilky se valí další pohroma. Americký prezident Donald Trump v úterý oznámil, že od druhého dubna zavede na dovoz aut pětadvacetiprocentní clo. Dovozci v USA zatím musí platit jenom 2,5 procenta, zatímco Evropská unie import aut zatěžuje 10 procenty.
Ještě je ale možnost tento úder alespoň zmírnit. Představitelé Evropské komise již o hrozících dovozních clech jednali ve Washingtonu a čekají se další jednací kola, do nichž se zapojí i šéfové automobilek. Svůj záměr odcestovat do USA už ohlásil šéf BMW Oliver Zipse.
Co se dočtete dál
- Kdo z EU se do vyjednávání zapojí.
- Na jaký typ automobilů už americké clo dopadlo.
- Jak budou reagovat německé automobilky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









