Ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček (STAN) se v úterý setkal v americkém Texasu se šéfem společnosti onsemi Hassanem El-Khourym. Nadnárodní producent čipů plánuje obří investici v Česku v hodnotě až dvou miliard dolarů, tedy zhruba 45 miliard korun. Koncern se ale zároveň potýká s globálními problémy: klesají jeho tržby, padají i akcie a firma propouští zaměstnance. Škrty se nevyhnuly ani Česku – o práci tu má přijít téměř 170 zaměstnanců. Podle ministra se ale na očekávané expanzi nic nemění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






