Stát mohl mít data o tom, kdo se s kým kde ubytoval. Politici však mluví o šmírování a obavě ze zneužití dat v centrálním registru zvaném eTurista. Nyní se ve sněmovně schyluje k debatě, jaká data tedy bude nakonec stát o ubytovaných hostech sbírat. A zároveň se také řeší, zda nezvýšit takzvané místní poplatky za pobyt, což by ale mohlo vést k prodražení tuzemské turistiky. Změna by měla začít platit od příštího roku. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč poslanci nechtějí centrálně sbírat osobní data turistů.
  • Kdo je zastáncem archivace dat.
  • Jak se mají navýšit místní poplatky.
  • Jak to může ovlivnit turistiku.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se