Premiér Petr Fiala zvolil novou linii obrany v bitcoinové kauze – pokusil se ze sebe i z členů své vlády udělat oběti. Stát podle něj mohl být kýmsi zneužit, pročež svolává Bezpečnostní radu státu. A jediné, co odstoupivší ministr spravedlnosti Pavel Blažek udělal špatně, je prý to, že špatně vyhodnotil „politicko-etický rozměr“ záležitosti.              

Na jednu stranu je to asi jediná možnost, jak se pokusit z miliardového maléru bez větších ztrát vykličkovat. Ovšem i teorie „zneužitého státu“ se Petru Fialovi může rychle vymstít.

Důvod? Vážně zpochybněná kompetence vlády.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaký je hlavní problém bitcoinové kauzy Pavla Blažka.
  • Proč bychom neměli Petru Fialovi spolknout jeho tvrzení o „zneužitém státu“.
  • Vládnou nám vůbec lidé, kteří stíhají vývoj současného světa?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se