Způsob, jakým je financované české zdravotnictví, nefunguje. Už druhým rokem systém operuje se schodkem. Množství peněz vynaložených na prevenci i léčbu nemocí postupně stárnoucí populace každoročně stoupá, přesto se například stále lidem v některých regionech nedaří sehnat lékaře či čekají dlouho na vyšetření. Řešení této situace bude jedním z ústředních témat nadcházejících sněmovních voleb.
Co nestihla vládnoucí koalice v čele s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) a chtěla by dotáhnout po případném znovuzvolení? A jaký recept na dobře fungující zdravotnictví má bývalý šéf tohoto resortu Adam Vojtěch (ANO), který se o tuto roli bude opět ucházet? To kandidáti představili ve čtvrtek zástupcům firem na diskusi pořádané pod záštitou Hospodářské komory.
Co se dočtete dál
- Proč nevyšel Válkův plán na zavedení připojištění.
- Jak by systém proměnil v případě zvolení ministrem Vojtěch.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









