Ve velké části Česka došlo k blackoutu. Elektřina nešla v Praze, středních, severních a východních Čechách, zastavit se musela řada průmyslových provozů, lidé uvízli ve výtazích, nejezdily vlaky. Co si můžeme s odstupem pár desítek hodin z téhle krajně nepříjemné události vzít? Poučení jsou minimálně dvě. První se týká nebezpečí rychlých soudů, druhé jednoho z notorických problémů Česka. A v jádru obou je mnohem horší blackout než ten v elektrické síti.   

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Kdo se stal rekordmanem v rychlých soudech, které šly naprosto mimo.
  • Co je v jádru problémů s českou a nejen energetickou infrastrukturou.
  • U čeho by se mělo při předcházení blackoutů začít a proč to půjde jen těžko
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se