Izrael se opět ocitl na rozcestí. Jeho krajně pravicová vláda zvažuje dobytí celého Pásma Gazy, což by přineslo ohrožení izraelských rukojmích i další utrpení palestinských civilistů. Armáda se ale proti plánu postavila. Rozkol nastal i ve vládě, kde se střetli extremisté s realisty. Jak by Izrael v Pásmu postupoval po jeho obsazení? Zřejmě by jej nechal řídit vojáky a posléze snad i anektoval. Židovský stát by tak ukázal vztyčený prostředníček nejen Evropě, ale vlastně i USA, jejichž prezident o míru přinejmenším mluví.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak nynější krajně pravicová vláda zamýšlí naložit s Gazou
  • Proč se izraelská vláda dostala do střetu s vlastní armádou
  • Proti pokračování války v Gaze jsou stovky bývalých bezpečnostních lídrů
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se