Původně mělo jít o zdražení jízdného ve Středočeském kraji, nakonec se k tomu narodil i levoboček – dražší doprava v Praze. Cena stoupne u jednorázových jízdenek (až do platnosti na 72 hodin) a nezapomnělo se ani na tzv. expres autobus na letiště, jehož cena bude od ledna pro jistotu dvojnásobná. Zjevně aby bylo jasné, že koalice Spolu a radní za STAN myslí na své voliče a náležitě trestají návštěvníky metropole, kteří podle nich stále ještě nejsou dostatečně potrestáni komplikovaným systémem jízdného, jejž vhodně doplňuje zacílení revizorů na cizince (a studenty všech zemí).

Možná proto se ani pražští radní neobtěžovali s propočtem potenciálních výnosů, které tato akce přinese. V podstatě nejsou důležité, hlavní je ukázat, že „na naše lidi myslíme“.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se změní jízdné v Praze?
  • Na koho nový systém dopadne?
  • Jaká radní řeší pražské dopravní peklo?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.