Nová vláda má ještě hodně daleko k tomu, aby bylo jasné, kdo obsadí jaké ministerské posty. Přesto už teď vypukla první válka o peníze a je nutné ji rychle utlumit.
Reálně tento problém mohl vzniknout v jakémkoliv segmentu ekonomiky počínaje zdravotnictvím přes školství, sociální služby až po dopravu. Nakonec ale toto prvenství získalo stavebnictví. Konkrétně výstavba infrastruktury, kde chybí peníze na to, aby se mohla dostavět základní dálniční síť „už“ v roce 2033. Respektive nejsou peníze na to, aby se mohly připravovat úseky, jejichž výstavba má začít v příštím roce.
Co se dočtete dál
- Kdo si první řekl o peníze vítězi voleb?
- Kde se čeká největší pnutí na budoucí rozpočty?
- Jak se bude vyvíjet stavebnictví?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









