Premiér Andrej Babiš poslal předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové, předsedovi Evropské rady Antóniu Costovi a premiérům i prezidentům členských zemí EU dopis, který sám označil za „velice důležitý“. Jde o pozici Česka k summitu Evropské rady 12. února, který se bude zabývat budoucností evropského průmyslu a dalšími kroky ohledně snižování produkce emisí.

Babiš přislíbil zveřejnit obsah dopisu v pondělí, HN ho mají k dispozici. Dokument obsahuje celkem 12 priorit, které se týkají dalšího nastavení obchodování s emisními povolenkami, stanovování emisních cílů, zrychlení povolovacích procesů, odbourávání byrokracie či financování výstavby jaderných a plynových zdrojů.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké opatření prosazuje Babiš ohledně emisních povolenek pro domácnosti.
  • Co už stihla udělat bývalá vláda.
  • Kolik dnes povolenky stojí a kolik se očekávalo, že budou stát.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.