Koalice zvyšuje tlak na ministra kultury Oto Klempíře (za Motoristy), aby začal co nejrychleji řešit svůj klíčový vládní úkol, tedy zrušení koncesionářských poplatků a vytvoření nového modelu financování veřejnoprávních médií.
Kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše už před třemi týdny oznámil, že poplatky přestanou lidé platit k 1. lednu 2027, kdy financování převezme prostřednictvím svého rozpočtu stát. Jenže Klempíř od té doby žádný konkrétní návrh nepředložil. V pondělí má proto na koaliční radě vysvětlit, v jaké fázi se jeho mediální novela nachází.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









