Moderátor Václav Moravec při odchodu z České televize upozornil na podstatnou věc, která má hodně společného se samotným smyslem a perspektivou médií veřejné služby. Jde o problém „pseudovyváženosti“ či „slepé vyváženosti“. Nechme teď stranou, jestli k tomuto pojetí zpravodajství a publicistiky Česká televize či Český rozhlas skutečně spěje, jak Moravec tvrdí, nebo ne. Zaměřme se na to, v čem je potíž, proč je nyní stále hůře řešitelná a proč nakonec může dojít k neřešitelným rozporům, které opravdu mohou média veřejné služby zabít.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • V čem spočívá „slepá vyváženost“ v médiích a proč je zhoubná?
  • Je podstatnější zastoupení všech názorových proudů, nebo úcta k fakticitě, etice, humanismu a pravdě?
  • Jaké má Česká televize nyní možnosti a co ji může zabít?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.