Tuzemská investiční společnost Central European Industry Partners (CEIP) ovládne výrobce automatizačních systémů AMiT, když získá ve firmě 70procentní podíl. Ten koupí od tria zakladatelů firmy: Michala Přerovského, Martina Vosáhla a Karla Ludvíka. Ti si i nadále ponechají ve společnosti 30procentní podíl a budou se také podílet na dalším rozvoji společnosti.

„Věříme, že se společným úsilím AMiT stane dominantním hráčem na evropském trhu a upevní i svoji pozici na asijských trzích,“ komentuje akvizici partner fondu CEIP Aleš Krutina, který se stává novým generálním ředitelem společnosti.

Nedávno jste již předplatné aktivoval

Je nám líto, ale nabídku na váš účet v tomto případě nemůžete uplatnit.

Pokračovat na článek

Tento článek pro vás někdo odemknul

Obvykle jsou naše články jen pro předplatitele. Dejte nám na sebe e-mail a staňte se na den zdarma předplatitelem HN i vy!

Navíc pro vás chystáme pravidelný výběr nejlepších článků a pohled do backstage Hospodářských novin.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet.

Děkujeme, teď už si užijte váš článek zdarma

Na váš e-mail jsme odeslali bližší informace o vašem předplatném.

Od tohoto okamžiku můžete číst neomezeně HN na den zdarma. Začít můžete s článkem, který pro vás někdo odemknul.

Na váš e-mail jsme odeslali informace k registraci.

V e-mailu máte odkaz k nastavení hesla a dokončení registrace. Je to jen pár kliků, po kterých můžete číst neomezeně HN na den zdarma. Ale to klidně počká, zatím si můžete přečíst článek, který pro vás někdo odemknul.

Pokračovat na článek

Další plány na rozvoj firmy oceňuje i Přerovský. „Po 30 letech budování firmy jsme se rozhodli vytvořit v AMiT prostor pro další rozvoj a růst. Z firmy tří nadšenců chceme vytvořit společnost, která kromě špičkového vývoje a výroby povede k dalšímu růstu a obchodní expanzi,“ uvádí.

Výši investice ani jedna ze stran nezveřejnila. Podle informací z trhu ale měla transakce ocenit celou firmu na více než půl miliardy korun.

Vstup investorů plánovali majitelé AMiT podle Přerovského několik let. „Z mnoha nabídek jsme si po více než třech letech vzájemných debat vybrali český fond CEIP, ne díky ceně, ale díky jejich přidané hodnotě pro budoucí rozvoj AMiT,“ dodává Přerovský. Při transakci radila poradenská společnost PwC Česká republika.

Společnost AMiT se věnuje vývoji a výrobě řídicích systémů a elektroniky pro průmyslovou a dopravní automatizaci a pro automatizaci budov. Vyrábí rovněž elektroniku pro vlaky a tramvaje.

Firmu založilo zmíněné trio hned po škole v roce 1992 na zelené louce. K rozjezdu firmy si dokonce nevzali ani úvěr. V současnosti má společnost přes 140 zaměstnanců.

Automatizace je již několik let pro investory na celém světě přitažlivým oborem. „Vstup do AMiT je první a dlouho připravovanou akvizicí našeho druhého právě otevíraného fondu a je plně v souladu s naší strategií investic do rostoucích segmentů průmyslových a technologických společností,“ sdělil partner CEIP Ondřej Benáček.

Investiční společnost CEIP se od roku 2017 zaměřuje především na akvizice průmyslových výrobních a servisních firem.

Do portfolia společnosti patří podniky jako ROKA Industry, Elcom, BMH, KBNK nebo Vyva Plast.