Americká centrální banka (Fed) v červnu přestane odkupovat vládní dluhopisy. Skončí tak druhá část tzv. kvantitativního uvolňování.

V první etapě během roku 2009 a prvního čtvrtletí 2010 uvolnil Fed 1,7 bilionu dolarů. Předseda Fedu Ben Bernanke, který drží klíčovou sazbu mezi nulou a 0,25 procenta od prosince 2008, se tehdy rozhodl pomoci křehkému hospodářskému zotavení.

Toto jeho počínání bylo převážně hodnoceno kladně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se