Americká centrální banka (Fed) v červnu přestane odkupovat vládní dluhopisy. Skončí tak druhá část tzv. kvantitativního uvolňování.
V první etapě během roku 2009 a prvního čtvrtletí 2010 uvolnil Fed 1,7 bilionu dolarů. Předseda Fedu Ben Bernanke, který drží klíčovou sazbu mezi nulou a 0,25 procenta od prosince 2008, se tehdy rozhodl pomoci křehkému hospodářskému zotavení.
Toto jeho počínání bylo převážně hodnoceno kladně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









