Tázání se po budoucím se ekonomii dostává v zvláštních dózách. Hrdě a neustále povídáme o výhledech inflace, cenách ropy, zlata, obilí, HDP, nezaměstnanosti, hodnotě eura, dolaru, koruny, o ceně (ne)movitostí i počtu (ne)movitých. Ale při otázce, kam to vše spěje, se ekonomicky vzdělaný člověk dostane do rozpaků (protože mimo statistiku) a úkol by nejraději předal vizionářům: sociologům, snad filozofům, možná hloubavějším či prozíravějším státníkům či politologům. Přitom kdysi, za dob klasických, se ekonomie zabývala právě spíše úvahami Kam to spěje?, zato odpovídat na to, jaká bude napřesrok inflace, neuměla. Zdá se, že je škoda, že neumíme udržet ve stejném oboru oboje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



