Znáte to. Otevřete noviny, přečtete si pár titulků, naštvete se a po stopadesáté vás napadne: "Kam to zatraceně všechno spěje?!" Problém je, že odpověď nedostanete, protože ji prostě nikdo vážně nehledá. Což je ovšem docela škoda.

Dalo by se namítnout, že věta "Kam to spěje?" vlastně není otázka, ale spíš jakési provolání beznaděje, v němž zní apatické očekávání budoucího temna. Podvědomá odpověď koneckonců zní - však víte kam.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se