Ukládání odpadů na skládkách v nejbližších letech zřejmě podraží. Připravuje se totiž nový zákon o odpadech, který má obce i společnosti motivovat k tomu, aby více recyklovaly nebo odpad spalovaly ve spalovnách. Bude to ovšem něco stát.
"V Evropské unie se více než u nás skládkuje jen v Bulharsku a Rumunsku," tvrdí náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč. "A pokud chceme, aby se od roku 2020 či 2025 komunální odpad již neskládkoval, musíme hledat jiná řešení," říká. Jako motivační nástroj má sloužit právě zvýšení poplatku za skládkování.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





