Miroslav Švarc je dnes nenápadný důchodce a jen málokdo by v něm poznal jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů první poloviny 90. let. Vlastnil stavební firmu s miliardovým obratem, sponzoroval fotbalový klub... Potom následoval pád, vězení a nakonec život na ulici. Jediné, co po něm zůstalo, je název dnes již nelegálního zaměstnávání lidí na živnostenský list - švarcsystém. Přestože právě kvůli tomuto způsobu najímání pracovníků začaly jeho první problémy, nedá na něj dopustit. "Právě v této době je švarcsystém potřeba. Ti, co nebudou takto pracovat, budou brát podporu. I stát proto přichází o peníze," říká třiašedesátiletý Miroslav Švarc.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se