Miroslav Švarc je dnes nenápadný důchodce a jen málokdo by v něm poznal jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů první poloviny 90. let. Vlastnil stavební firmu s miliardovým obratem, sponzoroval fotbalový klub... Potom následoval pád, vězení a nakonec život na ulici. Jediné, co po něm zůstalo, je název dnes již nelegálního zaměstnávání lidí na živnostenský list - švarcsystém. Přestože právě kvůli tomuto způsobu najímání pracovníků začaly jeho první problémy, nedá na něj dopustit. "Právě v této době je švarcsystém potřeba. Ti, co nebudou takto pracovat, budou brát podporu. I stát proto přichází o peníze," říká třiašedesátiletý Miroslav Švarc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




