Sedm měsíců po zpřísnění postihů za nelegální zaměstnávání osob přichází na stavbu brněnské firmy Kaláb několik inspektorů. Hledají, jestli je pracoviště bezpečné, ale i to, zda zde někdo nepracuje na černo. Nakonec odcházejí s prázdnou. Kontrola se obešla bez pokut i nápravných ošetření.

Kalábova firma vyvázla bez újmy, jiné už to štěstí neměly. Do konce srpna provedli inspektoři práce přes 26 tisíc kontrol nelegálního zaměstnávání. To je dvakrát více než za stejné období loni. Dvakrát více bylo i hříšníků. Nelegálně pracujících bylo odhaleno 2300. Narůstá i počet udání ze strany bývalých zaměstnanců, okolí či konkurence.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se