Cizinecká policie společně s inspektory práce neočekávaně vtrhla na jistou stavbu v Moravskoslezském kraji. Její jméno prozatím nelze vzhledem k probíhajícímu správnímu řízení zveřejnit. Když se inspektoři začali ptát všech lidí, které na pracovišti našli, a chtěli po nich doklady a pracovní smlouvy, nestačili se divit. Firma nechala na stavbě pracovat deset cizinců, kteří vůbec neměli pracovní smlouvu, a třináct dalších, kteří dokonce neměli ani povolení nechat se v Česku zaměstnat. "A devět z nich dokonce mělo v Česku povolení k pobytu jako výkonní manažeři ve firmě, ale dělali běžnou práci stavebních dělníků. A čtyři neměli platné povolení k pobytu vůbec," říká Jiří Macíček, náměstek generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce v Opavě.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se