Byl neobyčejně vzdělanou a kultivovanou osobností. Skoro padesát let držel prst na tepu jednoho významného proudu české hudební kultury. Šestasedmdesátiletý textař, skladatel, zpěvák a hráč na klávesové nástroje Petr Skoumal však  neděli po dlouhé nemoci zemřel.

Syn překladatele Aloyse Skoumala vystudoval v roce 1962 na JAMU řízení hudebních sborů, ale sborové tvorby si užil jen minimálně. Víc ho zajímala scénická hudba a psaní písniček. V době ukončení studií se seznámil s Janem Vodňanským a o dva roky později spolu připravili první scénický blok písní, které dvojici v průběhu šedesátých a sedmdesátých let proslavily. V+S vystupovali v pražském Činoherním klubu nebo Redutě a později za nepřízně režimu v předměstských klubech.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.