Největší softwarová společnost světa prochází historickou proměnou. Při uvedení jedné z u nás nejpopulárnějších verzí své vlajkové lodi, operačního systému Windows 98, postavil Microsoft před více než 15 lety na brněnském veletrhu Invex repliku skutečné lodi a rozhazoval instalační CD. Dnes se celá firma snaží zákazníky přesvědčit, že její programy počínaje kancelářským balíkem Office do svých počítačů vůbec instalovat nemusí. Namísto jednorázové koupě jí mají raději platit za programy jako za on-line služby. Pod novým šéfem Satyou Nadellou tak hledá i v Česku svou budoucnost v dnes populárním cloudu - v překladu v oblacích. "Cloud je v České republice stále něco relativně nového," říká generální ředitelka české pobočky Microsoftu Biljana Weberová. A pomoci má i s internetem úzce provázaný nový systém Windows, který následuje po revolučních "osmičkách" a je překvapivě opatřen číslicí 10.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.