Hongkongská policie rozehnala demonstranty, kteří požadují svobodné volby a už více než dva měsíce protestují ve středu města. Použila obušky, pepřové spreje, zatkla desítky lidí a některé demonstranty zbila do bezvědomí.

Podle šéfa hongkongské vlády Leung Čchun-jinga úřadům definitivně došla s protesty trpělivost. "Někteří lidé si pletou toleranci policie s její slabostí," řekl v pondělí Leung s tím, že podnikne proti zbylým demonstrantům další "rozhodnou akci". Leung tak konečně vyhověl přání Pekingu, který spravuje Hongkong jako autonomní území, aby protesty rozehnal silou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se