Hongkongská policie rozehnala demonstranty, kteří požadují svobodné volby a už více než dva měsíce protestují ve středu města. Použila obušky, pepřové spreje, zatkla desítky lidí a některé demonstranty zbila do bezvědomí.
Podle šéfa hongkongské vlády Leung Čchun-jinga úřadům definitivně došla s protesty trpělivost. "Někteří lidé si pletou toleranci policie s její slabostí," řekl v pondělí Leung s tím, že podnikne proti zbylým demonstrantům další "rozhodnou akci". Leung tak konečně vyhověl přání Pekingu, který spravuje Hongkong jako autonomní území, aby protesty rozehnal silou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









