Šetřili jsme, zní unisono Evropou. Letos utratili za vánoční dárky nejvíce Britové. Italové dávali přednost zejména vlastním firmám. Průzkum Year-end spending 2014 od společnosti Deloitte vychází z odpovědí 17 tisíců lidí z různých evropských zemích. Nejvíce procent svého platu utratí za vánoční dárky Poláci a Češi.

Velká Británie

dárky: 408 eur

jídlo: 215 eur

I když mají Angličané stále rádi kamenné obchody s nádhernou výzdobou, čím dál tím častěji je přenechávají turistům a nakupují dárky, když čekají na vlak nebo sedí doma na pohovce. Téměř 60 procent Angličanů si už totiž zkusilo koupit vánoční dárek rovnou z mobilu, a to nejen jednou. V Evropě v tom nastavují trend, průměr je okolo 46 procent. Objednávky z mobilu v Británii navíc představují čtvrtinu všech on line předvánočních nákupů. Nakupování přes internet je pro Brity vhodnou variantou i proto, že například podle průzkumu Post Office Travel Money vyjdou vánoční dárky v "kamenném" Londýně daleko dráž než například v New Yorku. Zájemci mohou za Atlantikem koupit některé módní kousky až o 73 procent levněji.

I když mají Angličané stále rádi kamenné obchody s nádhernou výzdobou, čím dál tím častěji je přenechávají turistům a nakupují dárky, když čekají na vlak nebo sedí doma na pohovce. 
Ilustrační foto: Shutterstock

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se