V české vědě je na vedoucích pozicích minimálně žen. V porovnání s ostatními evropskými zeměmi je na tom Česko vůbec nejhůře, zaznělo mimo jiné na odborné konferenci Ženy ve výzkumu a podnikání, organizované Technologickou agenturou České republiky. Ta právě proto zahájila sérii setkávání dam z oblasti vědy a byznysu, aby spolu diskutovaly a navazovaly spolupráci.

"My jako agentura máme povinnost dávat dohromady podnikatele a výzkumné organizace a snažit se najít vazby mezi nimi. Teď jsme se zaměřili na ženy, protože v nich vidíme nevyužitý potenciál a myslíme si, že se za jistých okolností domluví lépe než smíšená společnost," vysvětluje Rut Bízková, předsedkyně Technologické agentury.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se