V české vědě je na vedoucích pozicích minimálně žen. V porovnání s ostatními evropskými zeměmi je na tom Česko vůbec nejhůře, zaznělo mimo jiné na odborné konferenci Ženy ve výzkumu a podnikání, organizované Technologickou agenturou České republiky. Ta právě proto zahájila sérii setkávání dam z oblasti vědy a byznysu, aby spolu diskutovaly a navazovaly spolupráci.
"My jako agentura máme povinnost dávat dohromady podnikatele a výzkumné organizace a snažit se najít vazby mezi nimi. Teď jsme se zaměřili na ženy, protože v nich vidíme nevyužitý potenciál a myslíme si, že se za jistých okolností domluví lépe než smíšená společnost," vysvětluje Rut Bízková, předsedkyně Technologické agentury.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










