Pyrotek CZ

Česká společnost se sídlem v Blansku je součástí mezinárodního koncernu Pyrotek, který vyrábí pro světové producenty hliníku, zinku nebo oceli.

V regionu na sever od Brna působí Pyrotek CZ už sedmnáct let a v současnosti zde zaměstnává necelé tři stovky lidí. Zhruba další padesátka by k nim měla přibýt díky investici do nového závodu.

V Blansku a blízkém Adamově firma vyrábí žáruvzdorné materiály pro hliníkářský průmysl, hutě, slévárny a sklářský průmysl, portfolio doplňuje ještě produkcí akustických materiálů.

Ve fiskálním roce 2014/2015, který trvá od července do června, očekává Pyrotek CZ obrat miliardu korun. Oproti posledním zveřejněným výsledkům z fiskálního roku 2012/2013 by to byl nárůst o půl miliardy.

Trochu to připomíná akci kulový blesk. Jeden závod postavit, přestěhovat do něj produkci z druhého, tam přesunout výrobu z pronajatých prostor. Společnost Pyrotek CZ, která v Jihomoravském kraji vyrábí hlavně materiály pro hutě a slévárny zpracovávající hliník, letos čekají velké investice a velké plány.

Desítky nových pracovních míst přinese nová výrobní hala, kterou Pyrotek postaví v blanenské průmyslové zóně. "Na 12 tisících metrech čtverečních vznikne nový závod, zatím náš největší, celkem za 200 milionů korun," potvrdil HN jednatel firmy Otakar Havelka s tím, že stavba začne v nejbližší době a hotovo by mělo být ještě letos. Plánované náklady na výstavbu nové výrobní haly dosahují zhruba 150 milionů, další desítky milionů Pyrotek zaplatí za potřebné technologie a zařízení.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se