Ministr dopravy Dan Ťok vymyslel plán, jak se vyvléci z takřka neřešitelného problému s mýtným po roce 2016: provozovatel mýta Kapsch dostane nabídku na prodloužení smlouvy výměnou za to, že bude spolupracovat na tendru na nového provozovatele.

Možná je dobře, že s touto nabídkou jde ministr nejprve na vládu a nezeptá se na názor přímo Kapsche. Zástupci rakouské firmy by mohli spadnout smíchy ze židlí. Ministr Ťok to jistě myslí dobře, ale Kapschi se v současné fázi mnohem více vyplatí se státem nespolupracovat nad rámec uzavřených smluv než spolupracovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se