Nenápadná věta v zákonu o vnitřním řízení, který dokončuje ministerstvo financí, přinese zásadní změnu v tom, kdo od příštího roku zaplatí škody způsobené veřejným rozpočtům. Zatím panuje praxe, kdy je obec nebo ministerstvo hradí ze svého, chyby viníka nehledá a nenárokuje na něm peníze. Zákon vymáhání škody umožňuje, ale výslovně nenařizuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








