Světové firmy se stále více bojí, že se jim nebude dařit nacházet dostatek talentovaných lidí, kteří by měli specifické dovednosti. Nedostatku talentů na trhu se bojí celých 63 procent ředitelů nebo šéfů HR firem. Přitom před pěti lety tuhle obavu měla jen polovina z nich.

Dokládá to výzkum švédské společnosti Universum, která se na konci loňského roku ptala 2338 ředitelů a šéfů personálních oddělení velkých firem z 18 zemí světa, jak vidí budoucnost zaměstnávání a budování jména své značky, takzvaný employer branding. Ve výzkumu odpovídali i šéfové firem, jako jsou Nestlé, Bosch, BMW, Johnson & Johnson nebo Adidas. HN mají výzkum exkluzivně k dispozici.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se