Ministerští úředníci tušili, že v té staré cementárně asi těžko najdou kancelář insolven­čního správce, který tam papírově měl sídlit. A bylo z toho nakonec i trochu drama. "Pustili na nás psy a museli jsme kontrolu ukončit," líčí Antonín Stanislav, ředitel insolvenčního odboru na ministerstvu spravedlnosti.

Nikdo nakonec pokousaný nebyl, úředníci si ale ověřili fakt, který část samotných správců, dlužníků i soudců už dlouho kritizuje. Správci si zakládají po celé zemi pobočky, někdy skutečně jen fiktivní, aby se dostali k více případům. A tedy aby i víc vydělali. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se