Před pětatřiceti lety vzali íránští studenti útokem americké velvyslanectví v Teheránu a provolávali "smrt Americe". Komplex velvyslanectví stále stojí, ale dnes slouží jako výcvikový objekt Revolučních gard. Nachází se v něm také takzvané muzeum špionážního doupěte. Jednou z jeho součástí je "skleník" − místnost, kam se američtí diplomaté uchylovali k přísně tajným rozhovorům. Jde o plexisklovou kukaň zavěšenou ze stropu, která má průhledné zdi, podlahy i strop, takže se v ní nedají ukrýt štěnice. Mocnosti nyní doufají, že dohoda s Íránem učiní jeho jaderný program stejně průhledným a zapouzdřeným, jako byla tato místnost.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se