Když si Dominika Braná ze slovenského Popradu vybírala vysokou školu, rozhodovala se hlavně podle kvality a dobrých referencí. Měla už kamarádku na Fakultě sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně, nakonec se i ona rozhodla nastoupit tam.

"Nebrala jsem to tak, že jdu studovat do Česka, ale na Masaryčku. Země v mém případě nehrála velkou roli, rozhodně to nebylo tak, že bych chtěla jít za každou cenu ze Slovenska," říká dvaadvacetiletá Braná.

Také Zuzka Dzurdzíková přišla do Brna za kvalitou. "Často jsem slyšela, že české školy jsou lepší než slovenské. Je to pro nás hanba, ale bylo to v mém rozhodování hodně důležité," uvádí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se