Počet zadržených uprchlíků na českém území stoupá. Policie už jich chytá v průměru třicet denně.
V detenčních zařízeních je pro ně 1134 míst. Podle ministerstva vnitra to stačí, protože uprchlíci tábory průběžně opouštějí.
V záloze jsou navíc připravené stany a kontejnerová obydlí. Provozuschopná by brzy měla být také zařízení v Balkové a Drahonicích.
Pro uprchlíky, kteří se přes Česko snaží dostat dál na západ, teď bude v detenčních zařízeních 1134 míst. Letos už by se základní kapacita dál navyšovat neměla. Pokud by policie i nadále chytala v průměru 30 běženců denně jako nyní, do konce roku by v jejích rukou skončilo zhruba 4500 lidí.
Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení