Naposled v květnu ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nadšeně sděloval, že proti povinným kvótám na přijímání uprchlíků je celá řada zemí Evropské unie. V pátek na schůzce zemí Visegrádu s Německem a Lucemburskem už jen dohrával poslední povinný odpor, než se Česko spolu s dalšími středoevropskými zeměmi podvolí solidárnímu podílu na aktuální migrační vlně. Jak dobře známe tyto okamžiky české unijní politiky: tak hrdinně se bijeme za pravdu, až vše prohrajeme. Bylo to tak za časů euroskeptické ODS, je tomu tak i za časů proevropské ČSSD.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




