Změna je znát. Stala se, ale není tak podstatná. Už na začátku 90. let minulého století Němci věděli, že začíná éra globalizace a že jejich společenský, nikoliv pouze ekonomický prostor se musí otevřít novému světu. Četli Zygmunta Baumana, četli svého Ulricha Becka. Nebylo tehdy populárnějšího slova než "multikulti", všichni byli nadšeni tím, že svět se propojuje a bude jen jeden.

A do něj najednou patřili i čeští studenti, čeští imigranti na chvíli, noví podnikatelé.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se