Každý odborářský boss ví, že není nejhorší čelit pravicové vládě, ale naopak levicové, protože proti té se mnohem hůře vymezuje. Jak to bylo pro Josefa Středulu, tehdy ještě v roli šéfa nejsilnějšího odborového svazu Kovo, jednoduché, když na jednání tripartity v březnu 2008 přišel premiér Mirek Topolánek a obořil se na odboráře kvůli sporu o stravenky: "Naplivali jste mi do ksichtu. Velice pochybuji, že chci mluvit mezi slepými a hluchými. Lžete a okrádáte zaměstnance o teplá jídla."

Odboráři okamžitě jednání opustili a Středula si nebral servítky: "Neměl by být premiérem, dělá ostudu, kudy chodí."

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se