Nejočekávanější událost podzimu z hlediska primárních emisí (IPO) odstartovala. Majitelé či příznivci vozů Ferrari se budou moct stát minoritními akcionáři společnosti.

Nicméně ve srovnání s jinými automobilkami jako by cena v IPO byla nastavena poměrně vysoko. Přesto se po akciích podle všeho jen zapráší. Transakce by firmu měla ocenit na téměř 10 mld. dolarů. To vlastně odpovídá i dřívějším vyjádřením šéfa koncernu Fiat Sergia Marchionneho. I on zřejmě spoléhá na tržní prémii danou specifičností značky, nízkým zadlužením automobilky či růstovými očekáváními prodeje vozů s emblémem černého koně na kapotě. Na rozdíl od akcií tradičních automobilek nutno emisi v sektoru porovnávat spíše s Teslou Motors.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se