Mám takový návrh: pojďme se dohodnout, že budeme už jednou provždy ignorovat termín "pražská kavárna", zvlášť pokud se bude ozývat z Hradu.

Vím, že to je obtížné, protože se za ty roky, co tu lítá veřejným prostorem, z téhle odbíjené stala taková oblíbená společenská hra. Prezident republiky či jeho mluvčí cosi pronese, obvykle dost přisprostlého, občas ale, přiznejme si, i mimořádně vtipného. Jako třeba důkaz fašizace kavárny prostřednictvím vyvěšení červených trenek místo prezidentské standarty, který v sobě nese mimořádně hravou poetiku, vybroušenou během brainstormingů mistrů slova Ovčáček−Mynář−Nejedlý−Forejt.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se