Má cenu, aby stát dával pokutu sám sobě? Těžko. Výchovná i trestní funkce pokuty dopadne zase na stát, který je jakožto instituce anonymní, zatímco ti, kteří způsobují škody či porušují zákon, zůstávají skryti za nálepkou "státní". V případě více než třímiliardové pokuty pro pražskou Nemocnici Na Homolce, která spadá do gesce ministerstva zdravotnictví, je to ještě o něco křiklavější.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








