Má cenu, aby stát dával pokutu sám sobě? Těžko. Výchovná i trestní funkce pokuty dopadne zase na stát, který je jakožto instituce anonymní, zatímco ti, kteří způsobují škody či porušují zákon, zůstávají skryti za nálepkou "státní". V případě více než třímiliardové pokuty pro pražskou Nemocnici Na Homolce, která spadá do gesce ministerstva zdravotnictví, je to ještě o něco křiklavější.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se