Na stanici metra Českomoravská postávala žena středního věku s batůžkem, telefon u ucha. Souprava ne a ne přijet. "Zatracení muslimové," ulevila si do telefonu, "zase přijedu pozdě!" Byla by to komická situace, kdyby se v pohledu dotyčné nezračilo jakési zlobné vytržení, skoro jako by chtěla odehnat čerty, kteří jsou odpovědní za všechny její trable. S takovým pohledem se nedá polemizovat. Z rostoucího množství lidí v Česku vyzařuje nezvratná jistota, že jsou majiteli pravdy, která jim dává právo na … vlastně na cokoli. Skoro to vypadá, že v Česku vzniká skrze uprchlickou krizi cosi, co nemá daleko ke kvazináboženskému hnutí s tvrdým jádrem a značnou společenskou podporou.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se