Do 108 již v únoru

René Redzepi, spolumajitel kodaňské Nomy, dlouhodobě jedné z nejlepších restaurací na světě, konečně odtajnil své nové plány. Prohlásil, že Nomu v roce 2016 zavře. To se vědělo poměrně dlouho, teď už je ale jisté, že nový podnik se bude jmenovat 108 (www.108.dk). Zajímavé je, že Redzepi, dnes jasná kuchařská superstar, chce podnik uvést začátkem roku v jakémsi pop-up režimu. Což znamená, že většina míst bude na rezervace, jen pár volně přístupných z ulice. Co ale zůstalo z toho, co už jsme znali z Nomy (a co měl Gourmetguru moc rád), je otevírání on-line rezervací v danou hodinu. Tradiční zvyk některých gourmetů, kteří si například při společných silvestrovských oslavách po odbití půlnoci rezervovali stůl v Nomě na termín třeba za 10 měsíců, může zůstat zachován. Momentálně lze rezervovat stoly na únor. A Gourmetguru vám radí, abyste to rozhodně udělali. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se