Finančník Petr Sisák na dnešek podle očekávání přespal v policejní cele. Hlavního majitele severočeské chemičky Spolchemie a tak trochu tajemnou postavu českého byznysu detektivové viní z machinací při insolvencích a ovlivňování soudců.

A právě otázka, jestli soudci šli Sisákovi a jeho lidem na ruku, se teď dostává do popředí. Text policejního obvinění, z něhož už včera HN citovaly, naznačuje, že protikorupční policisté odposlouchávali i dva insolvenční soudce Krajského soudu v Českých Budějovicích, na jejichž rozhodování závisel Sisákův miliardový byznys. A dost možná, že kriminalisté měli skryté mikrofony i přímo v kancelářích soudců Miroslava Veselého a Marie Červinkové, protože v obvinění zmiňují detailní informace o průběhu neformálních jednání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se