Ve fakultní nemocnici v Prešově nepřišlo toto pondělí do práce 300 sester, čtvrtina z celkového stavu.
Přidaly se k celostátnímu protestu spojenému s hromadným podáváním výpovědí.
Doufaly, že tímto způsobem dosáhnou zvýšení platů, které začínají na úrovni 640 eur hrubého (17,3 tisíce korun). "Odcházející sestry si raději hledají práci v Česku nebo Rakousku, kde jsou podmínky výrazně lepší," řekla novinářům šéfka tamních odborů Beáta Čonková.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








