Ve fakultní nemocnici v Prešově nepřišlo toto pondělí do práce 300 sester, čtvrtina z celkového stavu.

Přidaly se k celostátnímu protestu spojenému s hromadným podáváním výpovědí.

Doufaly, že tímto způsobem dosáhnou zvýšení platů, které začínají na úrovni 640 eur hrubého (17,3 tisíce korun). "Odcházející sestry si raději hledají práci v Česku nebo Rakousku, kde jsou podmínky výrazně lepší," řekla novinářům šéfka tamních odborů Beáta Čonková.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se