Všechno je jednou poprvé. Až do minulého týdne bylo možné pokládat čtvrteční "diskusní" pořad prvního programu České televize Máte slovo třeba za zoologickou zahradu, kde sice pobíhají vzácná, občas legrační a často taky nebezpečná zvířata, ale vy se můžete uklidňovat, že jsou schována za mřížemi kdesi na kraji města, odkud můžete vždy rychle vypadnout.

Už to neplatí. Na novou úroveň pořad pozvedl ministr financí Andrej Babiš, který tu v přímém přenosu "národu" a taky třeba svému ministerskému předsedovi oznámil, že hodlá zlevnit pivo v hospodách, protože, jak známo, téměř zanedbatelná spotřeba piva a jeho závratná cena představují jedny z nejvážnějších problémů dneška.

Ale možná nás Babiš jen užitečně upozornil na jednu docela důležitou věc: i když je Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové pro jisté kruhy pouhá pokleslá agresivní estráda (a autor tohoto textu se k těmto estétům hlásí), je to taky pořád jeden z nejsledovanějších a tím i nejvlivnějších "politických" pořadů ČT, na nějž se loni dívalo v průměru 412 tisíc diváků − a minulý čtvrtek na díl s Babišem dokonce 618 tisíc lidí. To je mimochodem zhruba stejný počet lidí, kteří na podzim 2013 volili TOP 09.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se