Téměř čtvrt milionu vojáků se vydalo do ulic brazilských měst. Do boje proti komárům, kteří přenáší nebezpečný virus zika, je povolala tamní federální vláda. Vojáci v uniformách vyzbrojení informačními letáky vysvětlují "běžným" Brazilcům, jak se mají vyhnout komářímu štípnutí, popisují příznaky choroby a likvidují nejrůznější nádoby a kaluže, kde se drží stojatá voda. Navštívit by měli tři miliony domácností rozesetých ve 350 městech po celé Brazílii.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se