Rozumím těžké situaci žen, které pracují ve velkých nákupních řetězcích jako pokladní. Je to tvrdá práce a není honorována, jak by si zasloužily. Na druhou stranu, pomůže jim, když stát omezí otevírací dobu? Spíše by ocenily, kdyby si mohly vzít náhradní volno uprostřed týdne. Práce o svátcích je pro některé z nich i příležitost, jak si díky příplatkům vydělat více peněz.

Ptám se také, proč se máme dobrovolně připravit o další svobody a, skoro jako bychom byli nesvéprávní, nechat na státu, aby za nás rozhodoval o tom, kdy a kam můžeme chodit nakupovat a kdo může a nemůže o svátcích podnikat. Přesně k tomu ale zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě směřuje. Teď to budou svátky, později neděle.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se