Ve své žlutě vymalované, poněkud stísněné kanceláři v osmém patře Nemocnice Na Homolce působí Ivan Oliva odpočatě a uvolněně. Nebýt oparu na rtu, smál by se ještě víc.
Je to paradox, nemine den, aby nevystoupili odboráři, někdo z vlády či lékařská komora a nemluvili o tom, jak Česku akutně chybí doktoři a sestry, že hrozí kolaps zdravotnictví. A on, šéf jedné z největších státních nemocnic se dvěma tisíci zaměstnanci, navíc té s hodně poškozenou pověstí kvůli bývalému řediteli souzenému za tunelování, jen krčí rameny. "Tohle nás vůbec netrápí. Hledáme tři doktory a 14 sester, což vzhledem k naší velikosti nic není, to je na úrovni normální fluktuace," říká.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








