Na východním okraji pražských Letňan se rozkládají pole, která si přímo říkají o zájem developerů: však už jsou ze dvou stran obklopena novými bytovými domy, které vyrostly na sousedních pozemcích.

Pole o rozloze více než 11 hektarů patřila ještě nedávno státu, už to však neplatí − získají je dva restituenti jako náhradu za majetek zabavený po roce 1948. Státní pozemkový úřad s nimi v dubnu prohrál u soudu spor, a to fakticky bez boje: právnička úřadu nedodala soudu vyjádření, proč mají pozemky zůstat státu, takže úřad − řečeno sportovním slovníkem − prohrál kontumačně. Nic už na tom nemohlo změnit, že vedení úřadu poté právničku ihned vyhodilo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se